Pastāstiet nedaudz par sevi – no kurienes Jūs esat? Kā Jūs sevi raksturotu ?

Esmu dzimis Ogrē, bet nu jau diezgan ilgu laiku baudu Liepājas un tās apkārtnes burvību. Esmu radošs, sportisks, man patīk ceļot, interesē jaunās tehnoloģijas un zinātniskie sasniegumi kā arī viss par un ap procesiem, kas saistīti ar izglītību.

 Kāds ir Jūsu izglītības ceļš?

Skolā esmu gājis Ogres ģimnāzijā, pēc tam studēju RTU  bakalaura profesionālajā studiju programmā “Elektrotehnoloģiju datorvadība”. Studiju laikā izmantoju iespēju un devos apmaiņas programmā uz Turīnas Politehnisko universitāti Itālijā. Maģistratūrā izvēlējos studēt RTU “Intelektuālas robotizētās sistēmas”, mani tolaik ļoti interesēja mākslīgā intelekta tēmas. Doktorantūrā šobrīd studēju RTU “Elektrotehnoloģiju datorvadību”.

 Kāda ir Jūsu darba pieredze?

Esmu izmantojis iespēju un strādājis dažādās vietās, kur nav nepieciešama izglītība, piemēram, nodarbojies ar krāsošanu vai laiku darbiem Anglijā. Taču iegūtā izglītība ir devusi iespēju izvēlēties arī citas darba iespējas. Piemēram, esmu strādājis par iegulto sistēmu izstrādātāju automobiļu Mercedes senākajā ražotnē Sindelfingenā, Vācijā. Ievērojamu manu darba stāžu ir sastādījusi darba pieredze RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūtā, kur esmu nodarbojies ar iegulto sistēmu izstrādi un arī ar pētniecību. Paralēli direktora amatam RTU LSZC vēl jo projām turpinu strādāt par pētnieku. Pētu tiešos maiņsprieguma regulatorus.

 Vai kādreiz varējāt iedomāties, ka dzīve jūs aizvedīs līdz RTU LSZC direktora amatam?

Patiesībā 27 savas dzīves gadus par to es pat nebiju iedomājies. Taču līdzko šāda iespēja parādījās, es nevilcinoties nolēmu, ka šis man būs ļoti labs izaicinājums, kas padarīs manu dzīvi aizraujošāku un krāsaināku!

 Kā Jūs nonācāt Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas studiju un zinātnes centrā?

Nonācu šeit pieņemot izaicinājumu būt tā brīža RTU Liepājas filiāles direktora Voldemāra Kārkliņa vietnieku. Tolaik Liepājā vēl nevienu nepazinu un raudzījos uz šo visu kā uz piedzīvojumu. RTU LSZC kolektīvs V. Kārkliņa vadībā mani ļoti laipni uzņēma, radīja mājīguma sajūtu un palīdzēja iemīlēt Liepāju! Paldies kolēģiem!

 Vai attālinātās mācības Jūs uzskatāt par mācību procesa priekšrocību vai trūkumu, un kāpēc?

Gan, gan. Ja ņemam vērā to, ka tehniskajās studiju programmās zināšanu pārneses procesā ļoti lielu lomu spēlē tieši laboratorijas darbi, tad attālinātās studijas ir trūkums, jo pašlaik tie pasniedzēja uzraudzībā nedrīkst notikt. Taču ir saskatāmas arī pozitīvās iezīmes attālinātajā studiju procesā. Šis laiks veicina studiju materiālu digitalizāciju un rosina jaunu attālināto pārbaudījumu veidu radīšanu, kā arī stratēģiju piekopšanu attālināto nodarbību vadīšanā. Tas dod iespēju studentiem  un pasniedzējiem pieslēgties nodarbībām no visērtākajām vietām.

 Kādi ir Jūsu hobiji?

Dažādi sporta veidi, skriešana, slēpošana, orientēšanās sports, reizēm cīņa, ceļošana, dažādu kultūru tradicionālie ēdieni.

 Ko Jums ir iemācījuši tieši studenti? 

Mūsu studenti ir ļoti aktīvi un daudziem beidzamajos kursos ir darbi, līdz ar to studentu pieredzes stāsti palīdz labāk izprast mainīgo situāciju darba tirgū, kā arī studentu noslēguma darbos bieži vien ir vērtīga un interesanta informācija, kas reizēm man ir palīdzējusi pieņemt svarīgus lēmumus.
No studentiem reizēm var samotivēties, redzot viņu rakstura īpašības un panākumus dzīvē.

 Jūsuprāt, pasniedzējs ir profesija vai dzīvesveids?

Profesija, kas piesaista patīkamus cilvēkus. Vēlāk šī profesija, protams, kļūst par dzīvesveidu. Ja salīdzināsiet vienāda vecuma pasniedzēju ar šī paša vecuma citas profesijas pārstāvi, tad pasniedzējs Jums liksies daudz jaunāks!

 Ko Jūs vēlaties novēlēt sev un citiem šajā sarežģītajā laikā?

Optimismu un pozitīvas domas, kas pārvēršas labos darbos! Esiet aktīvi, jo  “Zem guloša akmens ūdens netek!”