PAR MUMS

Atzīmējot Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles 50 darbības gadu jubileju, būtu jāuzdod sev jautājums – pusgadsimts – tas ir daudz vai maz? Manuprāt, atbilde ir atkarīga no tā, kādi panākumi gūti šo gadu laikā. Ar mūsu Liepājas filiāles mācībspēku un darbinieku panākumiem mēs visi varam lepoties.

Pusgadsimta laikā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas filiāli ir absolvējuši vairāk nekā 5000 jaunie speciālisti. Viņu vidū – arī daudz spilgtu personību, kuru darba rezultātus varam redzēt gan Liepājā, gan visā Kurzemes reģionā, gan citviet Latvijā un ārpus mūsu valsts robežām.

RTU Liepājas filiāles un uzņēmumu veiksmīga sadarbība reģionā ir acīmredzama. Svarīgākās reģiona biznesa nozares pārstāv ražojoši uzņēmumi, kas darbojas metālapstrādes, tekstilražošanas, būvniecības un iekārtu ražošanas jomās, un tur strādā mūsu absolventi.

Īpašs prieks par to, ka Liepājas filiālei izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar akciju sabiedrību «Liepājas metalurgs», kas ir viens no lielākajiem Liepājas un Latvijas eksportējošiem uzņēmumiem. Universitātes un uzņēmuma kopīgi īstenotā studentu apmācība ir nenovērtējams ieguldījums Latvijas tautsaimniecības izaugsmē.

RTU Liepājas filiāles sekmīgas darbības rezultātā Liepāju varētu dēvēt ne vien par mūzikas un vēju pilsētu, bet arī par inženieru pilsētu.