Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jauno studentu uzņemšana 2020./2021. studiju gadam bakalaura un koledžas līmeņa studiju programmās notiks no 13. jūlija līdz 11. augustam. Šogad īpašais jauninājums – reflektantiem, kuriem ir iegūts drošs elektroniskais paraksts, RTU visu uzņemšanas procesu, sākot no dokumentu iesniegšanas un beidzot ar studiju līgumu parakstīšanu, nodrošinās elektroniski. Tie, kuri nevarēs elektroniski apstiprināt savu pieteikumu studijām, dokumentus varēs iesniegt RTU uzņemšanas punktā Ķīpsalā.

13.07.–02.08. – sākas elektroniskā pieteikšanās studijām

Uzņemšana RTU sāksies 13. jūlijā, kad no plkst. 9.00 studijām varēs pieteikties portālā Latvija.lv, vienotās uzņemšanas sistēmā, autorizējoties gan ar eID karti, kurā ir elektroniskais paraksts, gan ar elektronisko parakstu, gan ar eParaksts mobile, gan izmantojot internetbanku.

Elektroniskā pieteikšanās studijām norisināsies līdz 2. augustam. Šajā laikā reflektanti vienotajā uzņemšanas sistēmā varēs arī sekot līdzi pieteikumu statistikai.

27.07.–03.08. – dokumentu apstiprināšana uzņemšanas punktā

Sākot no 27. jūlija līdz 3. augustam, reflektanti, kuri kādu iemeslu dēļ nebūs pieteikumu studijām iesnieguši un elektroniski apstiprinājuši portālā Latvija.lv, varēs ierasties uzņemšanas punktos, lai uzrādītu dokumentus un apstiprinātu savus studiju pieteikumus klātienē. RTU uzņemšanas punkts darbosies Rīgā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, kā arī RTU reģionālajos studiju un zinātnes centros Liepājā, Ventspilī, Cēsīs un Daugavpilī.

Reflektantiem, kuri būs jau elektroniski pieteikušies studijām un elektroniski apstiprinājuši savu pieteikumu portālā Latvija.lv, vairs nevajadzēs doties uz uzņemšanas punktu, jo visi uzņemšanai vajadzīgie dokumenti jau būs RTU iesniegti.

04.08.–07.08. – notiek iestājeksāmens zīmēšanā

No 4. līdz 7. augustam reflektantiem, kuri vēlas studēt programmās «Arhitektūra», «Materiālu tehnoloģijas un dizains» un «Industriālais dizains», notiks iestājpārbaudījums zīmēšanā.
Par konkrētiem eksāmena datumiem un laikiem, kā arī par eksāmena norises kārtību katras programmas reflektanti tiks informēti, tuvojoties iestājpārbaudījumam.

08.08.–11.08. plkst. 15.00 – reflektanti apstiprina uzņemšanas rezultātus

Līdz 8. augusta plkst. 14.00 reflektanti saņems informāciju par uzņemšanas pirmās kārtas rezultātiem. Tie tiks paziņoti portālā Latvija.lv, kā arī nosūtīti reflektantiem īsziņā uz mobilajiem telefoniem un/vai e-pastā.

Tiem, kuri uzņemšanas pirmajā kārtā būs ieguvuši vēlamo budžeta vietu, studijas tajā būs jāapstiprina līdz 11. augusta plkst. 15.00.

08.08.–11.08. plkst. 16.00 – pieteikšanās otrajai kārtai

Tie, kuri pirmajā kārtā nebūs ieguvuši budžeta vietu, līdz 11. augusta plkst. 16.00 varēs pieteikties konkursa otrajai kārtai. Šīs kārtas rezultātus reflektantiem paziņos 11. augustā pēc plkst. 17.00.

Elektroniskais paraksts

Lai vienkāršotu iestāšanās procesu, RTU reflektantiem šogad pirmoreiz vēsturē piedāvā visas ar uzņemšanu saistītās formalitātes, sākot no pieteikuma iesniegšanas un beidzot ar studiju līgumu parakstīšanu, kārtot elektroniski. Lai to izdarītu, ir nepieciešams iegūt drošu elektronisko parakstu, ko var paveikt attālināti.

Informācija par e-paraksta iegūšanu

Aicinām topošos reflektantus jau laikus iegūt elektronisko parakstu, jo tas atvieglos formalitāšu kārtošanu, studējot RTU. Universitātē notiek studiju procesa digitalizācija, un arī studiju laikā būs iespēja dokumentus kārtot, izmantojot elektronisko parakstu.

Jau pagājušajā gadā reflektantiem bija iespēja studiju līgumus slēgt, nebraucot uz RTU, bet dokumentus parakstot elektroniski, un šo iespēju izmantoja aptuveni trešdaļa jauno studentu.