Apģērbu un tekstila tehnoloģija

Tekstilmateriāli tiek izmantoti cilvēka apģērbam, telpu interjeram, transporta līdzekļiem, būvniecībā, medicīnā un citur. Nākotnē to nozīme noteikti nesamazināsies, bet pielietojums kļūs vēl daudzveidīgāks.

Konkurences apstākļos, sekmīgi strādās tikai tie uzņēmumi, (apģērbu masveida un individuālās izgatavošanas uzņēmumi, interjera tekstilpriekšmetu saloni, audumu un gatavo apģērbu veikali, u.tml.), kuru darbinieki būs augsti kvalificēti, tādējādi spējot piedāvāt pieprasījumam atbilstošu augstas kvalitātes preci.

Studējot apģērbu konstruēšanu un tehnoloģiju, tiek apgūti tērpu vizuālas mākslas pamati, modes tirgzinības un prečzinības, apģērbu konstruēšana un datorprojektēšana, apģērbu tehnoloģija, datormācība, ekonomika, tekstila materiālmācība, šūšanas fabriku un modes darbnīcu projektēšana un citi studiju priekšmeti. Mācoties tekstila tehnoloģijas, apgūtas tiek vērpšana, aušana, adīšana, šo izstrādājumu projektēšanas un ražošanas daudzveidīgi aspekti.

Sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecību ir iecerēts studentu prakses iespējas paplašināt ar specializēto tekstiliju un apģērbu ražotnēm ASV, Šveicē un Vācijā.

Mūsu absolventi sekmīgi strādā Latvijas un ārzemju tekstiluzņēmumos un tirdzniecībā par dažāda līmeņa vadītājiem, speciālistiem un ekspertiem nozares jautājumos dažādās ar valsts pārvaldi saistītās institūcijās, kā arī izglītības iestādēs par skolotājiem, meistariem un pasniedzējiem.
Ja esat mērķtiecīgs, uzcītīgs cilvēks, kuru nebaida eksaktie mācību priekšmeti, svešvaloda un tekstilmateriālu un apģērbu tehnoloģiju apguve, Jūs varat kļūt par sekmīgu mūsu augstskolas studentu un pēc tās beigšanas ieņemt augsta līmeņa, labi apmaksātu amatu.

Studiju ilgums:

pilna laika (dienas) nodaļā – 4 gadi
nepilna laika (neklātienes) nodaļā – 5 gadi

Iegūstamais grāds: profesionālā bakalaura grāds apģērba un tekstila tehnoloģijā

Iegūstamā kvalifikācija: apģērba un tekstila tehnoloģijas inženieris

Studiju programmas absolventi var strādāt tekstila vai apģērbu ražošanas uzņēmumos par dažāda līmeņa vadītājiem, tehnologiem, konstruktoriem, dizaineriem, ražošanas organizatoriem, kā arī valsts iestādēs un tirdzniecības organizācijās var veikt darbus, kas saistīti ar tekstilizstrādājumu iepirkumu un kvalitātes jautājumiem.

0 replies