Pastāsti par sevi – no kuras Latvijas puses Jūs esat un kā Jūs nonācāt RTU LSZC?

Es esmu tīrasiņu kurzemnieks, dzimis Aizputē. Uzaudzis vēja pilsētā – Liepājā. RTU LSZC es nonācu pavisam nejauši, tas bija diezgan smags lēmums, jo biju plānojis ņemt gadu brīvu no studijām un strādāt, jo nezināju ,ko vēlos darīt, bet pārbaudes laikam darba vietā beidzoties, sapratu, ka darbs, ko darīju, nav priekš manis. Tad nu pēdējā brīdī sāku skatīties, kur ir iespējams studēt. Apskatīju daudzus variantus, un beigās nonācu pie RTU LSZC.

Kurā studiju programmā Jūs studējat un kāpēc tieši šāda izvēle?

Apskatīju daudzus variantus, bet tieši uzņēmējdarbība un vadīšana mani uzrunāja, jo pēc darba pieredzes domāju, ka par parasto strādnieku nevēlos būt. Taču gūstot pieredzi un apdomājot visu, secināju, ka vadītāja amats nav tik vienkāršs, kā man liktos un, lai būtu spēcīgs vadītājs, ir jābūt spēcīgam un mērķtiecīgam cilvēkam.

Kādi ir Jūsu hobiji, vaļasprieki?

Šobrīd manu hobiju skaits ir nedaudz sarucis un pašlaik tās ir pārsvarā datorspēles. Brīvajā laikā esmu sācis arī sportot. Spēlēju lāzertaga komandā “The Honey Badgers” un esmu liels volejbola fans (tikai tad, kad jāspēlē).

Kāds, Jūsuprāt, ir lielākais izaicinājums, studējot?

Lielākais izaicinājums studējot radās tieši sākoties Covid-19 laikam. Man personīgi bija smagi pārslēgties no tā, ka datoram ir cits pielietojums, kas nav spēles vai seriāli, un tad pie tā paša datora jālauž ieradums un jāmēģina koncentrēties mācībām, un tas man tiešām sagādāja lielas problēmas un man tā līdz galam nav izdevies tikt ar to galā.

Kādus mērķus Jūs esi izvirzījis šajā gadā?

Šajā gadā mans mērķis bija tikt budžeta vietā, ko es arī sasniedzu. Tagad galvenais ir veiksmīgi nokārtot sesiju, lai saglabātu budžeta vietu.

Attālināto mācību procesu Tu uzskati par priekšrocību vai trūkumu? Kāpēc?

Ir gan plusi, gan mīnusi. No vienas puses, visu informāciju vari saglabāt datorā,  visas prezentācijas, lekcijas var ierakstīt un pārklausīties. No otras puses – man trūkst saskarsme ar cilvēkiem, un līdz ar to bija grūti koncentrēties lekcijām – nebija tās klātienes sajūtas, kas manu motivāciju uz mācībām, diemžēl, iedragāja.

Kādu atziņu par studijām esi guvis, studējot RTU LSZC?

Pasniedzēji pārsvarā ir tiešām apbrīnojami, ļoti interesantas lekcijas gandrīz vienmēr. Taču ar Covid-19 laiku situācija pasliktinājās, daudziem bija tehniskās problēmas. Taču pasniedzēji tiešām superīgi.

Vai saistīsi savu dzīvi un karjeru ar uzņēmējdarbību?

Tas ir jautājums, ko sev uzdodu vēl šobrīd. Neesmu vēl sapratis, vai tas ir priekš manis vai nav. Man patīk ideja par uzņēmējdarbību, bet, vai man patīk pati uzņēmējdarbība, vēl neesmu sapratis. Ja man radīsies kāda superīga ideja, noteikti zināšu, kā viņu īstenot!

Ko tu novēlētu ikvienam no mums?

Novēlu visiem pacietību, drosmi, neatlaidību mācībās, kā arī praksē, jo pieņemu, ka daudziem tas būs liels izaicinājums, taču tā ir jauna un svarīga pieredze!