Pastāstiet nedaudz par sevi – no kurienes Jūs esat? Kā Jūs sevi raksturotu ?

Mani sauc Madara Tukiša, es esmu 27 gadus jauna liepājniece, kaut arī esmu uzaugusi piepilsētā, saucu sevi par liepājnieci. Es esmu azartiska un mērķtiecīga, neatlaidīgi sasniedzu sev nospraustās virsotnes.

Vai savulaik bija viegli izdarīt izvēli, ko studēt?

Kad bija laiks izvēlēties, ar ko sevi saistīt nākotnē, svārstījos starp kādu radošu vai tehnisku profesiju. Izvēlējos ekonomikas virzienu, jo zināju, ka šis izglītības virziens man ļaus atslēgt daudzas durvis profesionālajā karjerā.

Kādēļ Jūs izvēlējāties studēt tieši Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas studiju un zinātnes centrā?

Es vēlējos palikt Liepājā, jo šeit bija mana ģimene un draugi, savā vidē jūtos vislabāk. Rīgas Tehniskā universitāte ir vieta, kura vienmēr asociējas ar profesionāliem pasniedzējiem un diplomu, kurš atzinīgi kotējas darba devēju vidū.

Vai jau sen zinājāt, ka saistīsiet savu dzīvi ar ekonomiku un finansēm?

Es vēlējos savu dzīvi saistīt ar skaitļiem un to nozīmi dažādu procesu uzlabošanai, jo matemātika un tehniskie priekšmeti bija mana stiprā puse jau vidusskolā. Zināju, ka ekonomika ir atslēga uz daudzām profesijām un nozarēm, viss atkarīgs, kā mēs paši izmantojam zināšanas dažādos virzienos.

Jūsuprāt, kādām īpašībām ir jāpiemīt labam ekonomistam?

Spējai ātri un konstruktīvi pieņemt lēmumus, loģiskajai un stratēģiskajai domāšanai.

Kādi ir Jūsu ikdienas izaicinājumi? Ko Jums jāprot darīt, lai tos risinātu?

Mani ikdienas izaicinājumi ir dažādu procesu analīze un iegūtā rezultāta izmantošana efektivitātes paaugstināšanai. Strādājot ar būvniecības un citiem nodrošinājumiem, palīdzu klientam atrast piemērotāko apdrošināšanas risinājumu gan standarta, gan nestandarta situācijās. Šajos pienākumos ļoti svarīga ir loģiskajai un stratēģiskajai domāšanai.

Kas no tā, ko mācījāties universitātē, Jums darbā noder visvairāk?

Spēja precīzi un disciplinēti pildīt darba pienākumus. Universitāte iemāca nebeidzamu vēlmi apgūt ko jaunu arī profesionālajā vidē.

Vai Jūsu darbs ir radošs? Kas jādara, lai neieslīgtu rutīnā?

Lai arī sākumā varētu šķist, ka apdrošinātāja darbs šķiet vienmuļš, bet katra diena nes jaunus izaicinājumus un atšķirīgas situācijas.

Kāds bija Jūsu mīļākais studiju kurss, mācoties RTU LSZC?

Komandas koučings pie pasniedzējas Sandras Dreibergas, bet vēl pateicos par zināšanām izcilajiem pasniedzējiem, Arvilam Jākabsonam, Mārai Birzei, Janīnai Korātei, Aijai Kairēnai un Astrai Straumei.

Vai situācija valstī, kad liela daļa no mums darbojas attālināti, jums ir sniegusi kādas priekšrocības?

Man šis laiks ir sniedzis lielu priekšrocību, pašai plānot savu darba dienu, strādāt no jebkuras vietas pasaulē, kā arī palīdzēt klientiem jebkurā laikā.

Kāds ir Jūsu dzīves moto?

“Un tādas lielas laimes nemaz nav.
Ja jums to vēl, tad ziniet: tie ir nieki.
Ir tikai tādas mazas laimītes.
Ir tikai tādi mazi ikdienības prieki.”

/Imants Ziedonis/

Ko Jūs vēlaties novēlēt sev un citiem šajā sarežģītajā laikā?

Esiet atvērti un ķeriet katru iespēju, kura pie Jums atnāk.

Pastāvēs kas pārvērtīsies. /Rainis/