Pastāstiet nedaudz par sevi – no kurienes Jūs esat? Kā Jūs sevi raksturotu ?

Esmu Kurzemniece ar saknēm Liepājā. Tikpat mainīga un enerģijas pilna kā jūra, no kuras smeļos spēku. 34 gadu pedagoģiskā un 32 gadu biznesa pieredze, ļauj  mācību procesā izmantot praktisko pieeju ciešā saiknē ar teorētisko materiālu. Jebkuros apstākļos cenšos saskatīt iespēju un pozitīvo, un ar to dalīties ar apkārtējiem.

Kāds ir Jūsu izglītības ceļš?

No filologa laika gaitā aizvirzījos biznesa un finanšu sfērā gan izglītības, gan profesionālajā jomā. Gan Latvijas Universitāte, gan Rīgas Tehniskā universitāte man ir devušas pamatzināšanas, iespēju un vēlmi turpināt pilnveidošanos.

Kāda ir Jūsu darba pieredze?

Daudzveidīgā  darba pieredze  ļāvusi attīstīties kā daudzpusīgai personībai – tulkošana, pedagoģija, finanšu sfēra, darbība bankās un apdrošināšanā, projektu rakstīšanas un realizācijas pieredze – tas viss ļāvis būt pieprasītai darba tirgū un gūt gandarījumu no jebkura darba.

Kā Jūs nonācāt Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas studiju un zinātnes centrā?

Mana ienākšana  Rīgas Tehniskajā Universitātē notika pateicoties ļoti profesionālam vadītājam Voldemāram Kārkliņam, un nu jau 25 gadus dalos savās zināšanās ar studentiem komunikāciju un pārdošanas jomās.

Vai attālinātās mācības Jūs uzskatāt par mācību procesa priekšrocību vai trūkumu, un kāpēc?

Attālinātais mācību un darba process ir jaunā realitāte, kam jāpielāgojas visiem, un jāgūst jauna pieredze un jaunas iemaņas. Kā jau katrā notikumā – ir gan plusi, gan mīnusi – studenti labāk var organizēt savu laiku un plānot darbus. Taču, kā jau visās jomās, cilvēciskais kontakts ir tas, kas trūkst gan studentam, gan pasniedzējam.

Kam Jums dodat priekšroku – mācīt vai mācīties?

Gan students , gan pasniedzējs visu laiku ir mācīšanās un savstarpējā informācijas un zināšanu apmaiņas procesā. Ik dienu jāmācās gan pasniedzējam, gan studentam. Visu laiku jāpatur prātā, ka mācīšanās  process nekad nevar apstāties, nevienam. Un pasniedzējs tikpat daudz spēj gūt no mijiedarbības ar studentu, ja arī pats iet līdzi laikam un pilnveidojas nepārtraukti, pielāgojoties jauniem apstākļiem un situācijām.

Jūsuprāt, kādām īpašībām ir jāpiemīt izcilam oratoram?

Labam runātājam auditorijas priekšā jāprot rast saikni ar klausītāju un, izmantojot visas prasmes un iemaņas, sasniegt iecerēto mērķi, sniegt klausītājiem informāciju, iedvesmot.

Kādi ir Jūsu hobiji?

Ļoti labprāt arī brīvajā laikā pilnveidojos, dalos zināšanās un pieredzē ar citiem, kā arī baudu brīnišķīgu cilvēku sabiedrību un saikni ar dabu.

Ko Jums ir iemācījuši tieši studenti? 

Sadarbība ar studentiem neļauj stagnēt, kļūt iesūbējušam un ieslīgt pašapmierinātībā, ļauj uzturēt sevi emocionāli pozitīvā līmenī un nepārtraukti pilnveidoties, abām pusēm apmainoties ar zināšanām un pieredzi. Mācību process vairs nav tikai pasniedzējs auditorijas priekšā, kas autoritatīvi liek pierakstīt diktēto studentiem un visu izpildīt bez diskusijām un viedokļa. Mācību process ir uz pieredzi un zināšanām balstīts abpusējas mijiedarbības un izaugsmes process gan studentam, gan pasniedzējam.

Un tieši dzīves un cilvēku mīlestību, kā arī nepārtraukto attīstības procesu manī rosina studenti, kas ar katru gadu kļūst arvien zinošāki, erudītāki un darboties gribošāki.

Jūsuprāt, pasniedzējs ir profesija vai dzīvesveids?

Pasniedzējs, manuprāt, ir sūtība un aicinājums. Tā ir profesija, kura jāmīl ar visu sirdi un to nevar darīt tikai naudas pelnīšanas dēļ. Pasniedzējs spēj mainīt daudzas dzīves un likteņus, gan pozitīvā, gan ne tik pozitīvā virzienā, tāpēc katram pasniedzējam par galveno  uzdevumu būtu jāapzinās iedvesmas sniegšanu un studenta virzīšanu  tieši viņam visatbilstošākajā sfērā. Pasniedzējs ir ar lielu cilvēkmīlestības devu un pozitīvu skatienu nākotnē.

Ko Jūs vēlaties novēlēt sev un citiem šajā sarežģītajā laikā?

Pastāvēs, kas pārvērtīsies – dižā dzejnieka vārdiem.  To arī gribētu novēlēt sev un apkārtējiem- pozitīvu skatu uz dzīvi, iespēju saskatīšanu jebkurā situācijā un prieku visā.