Pastāstiet nedaudz par sevi – no kurienes Jūs esat? Kā Jūs sevi raksturotu ?

Esmu Dāvis Gudzovskis un nāku no ceriņu pilsētas – Dobeles. Sevi raksturotu, kā atjautīgu un aktīvu puisi, kuram patīk uzzināt daudz jaunu lietu. Aizraujos arī ar dažnedažādu projektu  būvēšanu un konstruēšanu.

Vai savulaik bija viegli izdarīt izvēli, ko studēt?

Viegli tas noteikti nebija, jo šobrīd izvēle, ko studēt, ir milzīga. Izvēle studijām bija starp pilota un inženiera karjeru. Beigās dažādu apsvērumu dēļ, nosliecos uz inženierzinātnēm. Tālāk arī nenācās viegli izlemt, kurš studiju novirziens būs tas īstais.

Kādēļ Jūs izvēlējāties studēt tieši Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas studiju un zinātnes centrā?

Tā kā es izlēmu studēt RTU, [jo, kur gan citur varēs iegūt tik labas inženieru zināšanas, kā specializētā tehniskā universitātē?!] un mana draudzene izvēlējās studijas Liepājas Universitātē, tad atvērto durvju dienā devos uz Liepāju, lai iepazītu šo skolu tuvāk. Atbraucot uz skolu, man tā uzreiz iepatikās un vairs nebija divu domu, zināju, ka Liepāja ir īstā vieta, kur studēt.

Kurš studiju kurss ir Jūsu sirdij tuvākais?

Kurss, kurš manai sirdij tuvākais, droši vien ir mehatronika, ko šobrīd studēju. Šis kurss aptver lielu amplitūdu ar zināšanām – sākot no metāla īpašībām, beidzot ar automatizētu programmēšanu.

Vai Jūs saskatāt savu nākotni nozarē, kurā šobrīd studējat?

Mana nozare ir ļoti plaša, un tajā ir nepieciešami daudzi speciālisti, tad noteikti man atradīsies kāda darba vieta, kurā varēšu kāpt pa karjeras kāpnēm!

Ja Jums tiktu piedāvāta Erasmus+ prakse, vai Jūs tai piekristu, un kāpēc? Uz kuru valsti Jūs vislabprātāk dotos Erasmus+ praksē?

Visticamāk es piekristu, jo no jaunām lietām nebaidos, tieši otrādi – gribu izzināt nezināmo. Taču šobrīd COVID-19 pandēmijas dēļ domāju, ka negribētu doties ārpus savas valsts robežām. Bet tad, kad viss beigsies vai normalizēsies, es labprāt aizbrauktu uz Vāciju un strādātu kādā mūsdienīgā uzņēmumā. Labprāt uzzinātu vairāk tieši par jaunākajiem atklājumiem ražošanā un to pielietojumu.

Vai attālinātās mācības Jūs uzskatāt par mācību procesa priekšrocību vai trūkumu, un kāpēc?

Es vairāk to uzskatu par trūkumu. Lai kā es censtos mācīties caur datora ekrānu, tas pavisam noteikti nav tas pats, tehniskos priekšmetus nepieciešams iet un mēģināt uz stendiem. Protams, teorētiskās zināšanas iegūšu, bet vēlētos vairāk tieši praktisko daļu, kur varu mēģināt, kļūdīties un meklēt kļūdu, kas ir ļoti labs mācīšanās veids.

Vai Jūs saviem draugiem/paziņām ieteiktu studēt RTU LSZC, un kādēļ?

Jā, noteikti! Esmu jau vairākiem ieteicis.  Kur vēl būs iespēja mācīties tik labā skolā jūras krastā un tik skaistā pilsētā kā Liepāja! Gudri lektori ar plašām zināšanām un mājīga vide lekciju laikā. Tiesa, gan tad, kad vēl mācījāmies uz vietas.

Kāda ir lielākā dzīves atziņa, ko Jums sniegušas studijas RTU LSZC?

Līdz šim labākā atziņa ir: „Izdarīsi visu laicīgi – sesija būs bez galvassāpēm un negulētām naktīm.”

Ko Jūs ieteiktu/vēlētos novēlēt citiem RTU LSZC studentiem?

Droši vien labākais novēlējums šajā laikā būtu – nepazaudēt mērķi un gribasspēku, sasniegt to, ko sākumā vēlējies – pabeigt studijas un iegūt grādu.

Ko Jūs vēlaties novēlēt sev un citiem šajā sarežģītajā laikā?

Laiks rit uz priekšu, un mums visiem vajadzētu tam pielāgoties un paņemt labāko no sliktā, jo kā teicis Rainis: „Pastāvēs, kas pārvērtīsies.”